Mis on kommunikatsioonidisain?

Kommunikatsioon on teabevahetus. Disain on kujunduskunst.
H/G on agentuur.
Enamik inimesi ei kujuta tõenäoliselt ette, et teabevahetus on nagu voog, mis end eesmärkide saavutamiseks vormida ja kujundada laseb. Meie kujutame!

Igasuguse kommunikatsioonialase tegevuse nurgakiviks on ennekõike kindel ja selge eesmärk. Teadmine, mida täpselt saavutada soovitakse - sealt ei ole pikk tee leidmaks optimaalseim viis tolle eesmärgini jõudmiseks.

Tihtilugu on lood aga nii, et erinevaid kommunikatsioonialaseid tegevusi tehakse rutakalt. Tehakse nii või teisiti, sest "teised teevad" või "nii on kogu aeg tehtud". Aegumatud argumendid.
 
Mõnikord saadab selliseid ettevõtmisi edu. Mõnikord saadab õnn isegi pimedat kana, kes tänu tollele õnnelikule juhusele tera leiab.
Õnn võib alati saata. Aga võib ka mitte.

Asi on seda keerulisem, mida suuremaks muutub kanalite valik, sest kuldaeg, kus valida oli sisuliselt kolme kanali vahel - tele, raadio ning printmeedia - see aeg on möödas.
Lisandunud digitaalne meedia oma erinevate meediaformaatide-kombinatsioonidega ning eripalgeliste sotsiaalvõrgustikega nõuavad kõik oma.

Kuidas siis eesmärke saavutada?

Ega nii saagi öelda, et üks või teine kanalivalik parem on. Peab teadma: auditooriumi, kultuuriruumi, konteksti...
Sotsiaalmeedial on mitmeid eeliseid TV ees aga on ka vastupidi. Niisamuti on raadio äärmiselt võimekas infokanal, kuid seda teha teatud tingimustes ning tingimustel.

Vähe sellest, et oma sõnumi edastamiseks tuleb valida õige kanal,
on tõeliselt mõjusa kampaania tarbeks vaja kanaleid valida reeglina mitu ning neid omavahel kombineerida, saavutamaks maksimaalne efekt.

Mõnes mõttes on H/G nagu loovalt mõtlev ristmeediaagentuur, teisalt jälle nagu kliendi äriloogikast juhinduv meediaagentuur,
kes vajadusel eraldiseisvaid teenuseid pakub - ka mitmekeelne sisuloome (copywriting), muhelemapanev video või udupeen graafiline disain on meile hästi tuttavad.

Paljud ei kujuta ette, et infokanalite paljusus ning sedakaudu liikuv kommunikatsioon on nagu voog, mis end eesmärkide saavutamiseks disainida laseb. Meie kujutame!

On ettevõtteid, mis disainivad tooteid.
On ettevõtteid, mis disainivad teenuseid.
H/G disainib kommunikatsiooni.

Tehtud tööde kohta saad lugeda siit.

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: